A hosszú hétvégén a Pannon Kutyás Kutató-Mentő Csapat három párossal képviseltette magát az Eggendorf környéként megrendezésre kerülő osztrák IRO mentőkutyás vizsgán: Belényi Beatrix és Zen romkeresésben, Sallai István és Zoé szintén romkeresésben, illetve Kiss Ágnes és Dao területkeresésben emelt szintű B vizsgán indultak. A szervezők a vizsgának a két fázisát egy napra tették, tehát a szimatmunkára és a pályamunkára is egyazon napon került sor.
A rekkenő hőség ellenére mindhárom páros gyönyörű pályamunkát mutatott be, Bea-Zen 93/100pontot, István-Zoé 82/100pontot és Ági-Dao 91/100pontot értek el. A Pécsi Mentőkutyás Egyesülettől Görgey Évi és Gini szintén egy szép pályamunkát prezentált 92/100ponttal, gratulálunk nekik!
Romkutatás közben mind Zen és Zoé is a második személy megtalálása után (és a vizsga során mint kiderült több kutya is ) továbbkeresve és szagot érezve feljutott (létrán!) egy kb két méter magas konténer kátrányos tetejére a tűző napon, ahonnan önerőből már nem találtak le. A lejárat nem a kutyavezető felöli oldalon volt, illetve egy napon átforrósodott fém létra fokkal indult, amit a kutyák ignoráltak, így sajnos fent rekedtek. Mindkét kutyavezetőnk természetesen úgy döntött, hogy az első a kutyák biztonsága, ezért mivel más megoldás nem volt, odamentek és segítettek a kutyáknak biztonságban lejutni. Ez a bíró döntése alapján a munka feladásával volt egyenlő, ami érdekes bíralati kérdést vet fel, miszerint miért nem jelölték ki egy ún. „no go zonára” vagy vették el a feljaró létrát, ami egy kátrányos, tűző napon álló konténerre vezetett, mely körül törmelék volt.
Ági és Dao területkutatásban 178/200 ponttal világbajnoki kvalifikációt szereztek, ezzel a PKKM csapata idén négy fővel (Leczki Sarolta, Belényi Beatrix, Oláh Zsolt és Kiss Ágnes) tudja képviselni hazánkat a Franciaországban megrendezésre kerülő mentőkutya világbajnokságon.



